O nás

Jelikož jsme aktivními pejskaři a zároveň řidiči,

kteří se pravidelně setkávají s nepříjemnými, někdy až nebezpečnými situacemi při venčení (brzdění před neočekávaným zvířetem či chodcem, nebo strach o svého psa a o sebe, když se kolem nás těsně prožene řidič padesátkou! Podobná situace může končit sražením zvířete a chodce, nebo vybočením auta z vozovky a smrtelným nárazem.), zrodil se nám v hlavě nápad, jak těmto nepříjemným situacím předcházet.

 

Chceme podpořit bezpečnost psů a lidí na silnicích,

a proto jsme vymysleli oblečení s reflexními motivy a nápisy, které upozorní řidiče, že nejste na silnici sami a poblíž vás se nachází i váš čtyřnohý parťák.

Rozumný řidič pochopí, že má zpomalit a dávat pozor i na možnost vběhnutí pejska do silnice a vy budete mít více času na přiřazení si pejska k noze.

 

S reflexními prvky na oblečení vás řidič uvidí na 200m daleko.
To je zároveň i bezpečná vzdálenost, kdy si může řidič uvědomit situaci, adekvátně zareagovat, a dokončit bezpečný manévr,
aby se nikomu nic nestalo.

 

Další potisky pro příjemnější venčení,

které plánujeme zařadit, se týkají vyvarování se nepříjemným situacím s ostatními pejskaři, chodci nebo jinými účastníky provozu.

I na klidnějších místech, jakými jsou třeba vesnice či turistické destinace, se při venčení setkáváme s konflikty.

Každý z nás už jistě zažil, že venčil svého psa na vodítku nebo poslušně u nohy a najednou se k vám přiřítil cizí pes. Tato situace může vyvolat mnoho problémů (váš pes je bázlivý, nesnášenlivý vůči ostatním psům, má strachovou agresi, je nemocný nebo po operaci, nebo jste právě uprostřed výcviku kde je takovéto vyrušení velmi nežádoucí, atd…).

Další nepříjemné situace může způsobit například náhodný kolemjdoucí, který začne hladit vašeho psa bez zeptání nebo třeba cyklista, navíc bez zvonku, který se kolem vás prožene “jako blázen“ a vyděsí vás i vašeho pejska...

Naším tričkem nebo mikinou dáte jasně najevo, že vy a váš pes o kontakt s jinými psy či lidmi nestojíte. Mikiny a trička s nápisem PROSÍM ZPOMAL, zase upozorní cyklisty a řidiče, aby okolo vás projížděli ohleduplně.

 

 

 

 

 

 

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.